Niniejsza informacja stanowić ma odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące sposobu i zakresu pomocy świadczonej przez radcę prawnego.
- Czy i jakie dokumenty sporządza radca prawny?
Tak radca prawny przygotowuje między innymi takie dokumenty jak umowy, porozumienia, oświadczenia, wezwania do zapłaty, pozwy, wnioski, pisma procesowe, reprezentuje w postępowaniu o nadania klauzuli wykonalności i składa wnioski o wszczęcie postępowania egzekucyjnego i pisma na etapie postępowania egzekucyjnego. - Czy radca prawny reprezentuje Klienta na etapie postępowania sądowego?
Tak, radca prawny przygotowuje dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania sądowego i reprezentuje Klienta podczas postępowania przed sądem I i II instancji. - Czy radca prawny reprezentuje Klienta w postępowaniu o nadanie klauzuli wykonalności prawomocnemu wyrokowi lub nakazowi zapłaty?
Tak, radca prawny reprezentuje Klienta na etapie postępowania o nadanie klauzuli wykonalności prawomocnemu wyrokowi lub nakazowi zapłaty. - Czy radca prawny przygotowuje wniosek o wszczęcie egzekucji?
Tak, radca prawny przygotowuje wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego skierowanego do majątku dłużnika i reprezentuje Klienta na etapie postępowania egzekucyjnego, w tym składa wnioski i pisma. - Czy radca prawny udziela porad i pomocy prawnej w zakresie spraw spadkowych?
Tak, Klient może uzyskać w Kancelarii poradę prawną dotyczącą spadkobrania, informacji dotyczącej kręgu spadkobierców, sposobów przyjęcia spadku i możliwości jego odrzucenia, terminu w jakim należy podjąć określone działania, zasad sporządzania spisu inwentarza przy dziedziczeniu z dobrodziejstwem inwentarza. Ponadto w Kancelarii można uzyskać poradę dotyczącą sporządzenia testamentu. - Czy radca prawny reprezentuje Klienta w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku?
Tak, w ramach obsługi prawnej radca prawny reprezentuje Klienta w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku, następnie wspiera na etapie spisu inwentarza, jak również reprezentuje podczas postępowań o dział spadku, w tym prowadzi negocjacje pozasądowe ze spadkobiercami. Reprezentuje również w sprawie o wypłatę zachowku. - Czy radca prawny reprezentuje Klienta w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku?
Tak, w ramach obsługi prawnej radca prawny reprezentuje Klienta w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku, następnie wspiera na etapie spisu inwentarza, jak również reprezentuje podczas postępowań o dział spadku, w tym prowadzi negocjacje pozasądowe ze spadkobiercami. Reprezentuje również w sprawie o wypłatę zachowku. Klient uzyskuje kompleksową poradę prawną jak również radca prawny może podjąć się reprezentowania Klienta na wszystkich etapach postępowania o uzyskanie spadku. Kancelaria reprezentuje Klienta również na etapie wpisu prawa własności do ksiąg wieczystych, czy przed Bankiem w celu uzyskania informacji o środkach pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym zmarłego, jak również o historii operacji bankowych dokonywanych przez spadkodawcę.